Uz. Dr. Ayşe Ebru Yücetürk

Dr. Ebru Yücetürk

Uz. Dr. Ayşe Ebru Yücetürk

Uz. Dr. Ayşe Ebru Yücetürk

Dr. Ebru Yücetürk
Uzmanlık Alanları
  • Nükleer Tıp Uzmanı
  • Akupunktur
  • Kupa Tedavisi (Hacamat)
  • Mezoterapi
  • Tamamlayıcı Tıp Uygulamaları
Öz Geçmiş

1974 yılında İzmir’de doğdu. 1985 yılında Alsancak Gazi İlkokulu, 1992 yılında Bornova Anadolu Lisesi, 1998 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdi. 1999-2004 yılları arasında birçok kez TUS’a (Tıpta Uzmalık Sınavı) girdi ve bu sınavlarda iç hastalıkları, nükleer tıp, kadın hastalıkları ve doğum ihtisaslarını kazandı. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı’nda 2 yıl ihtisas eğitimi aldı ve Ege Üniversitesi Nükleer Tıp Anabilim Dalı’nda uzmanlığını tamamlaya karar verip 2004 yılında nükleer tıp uzmanı ünvanını aldı. 

2004 Aralık-2015 Mayıs tarihleri arasında İzmir Özel Kent Hastanesi’nde Nükleer Tıp Bölümü’nün kurucu hekimliğini ve bu süre zarfında 2 yıl başhekim yardımcılığını sürdürdü. Bölümün Avrupa Nükleer Tıp Komisyonunca akredite olmasını sağladı, JCI (Joint Comission International) ve Türkiye Atom Enerjisi Kurumu uygunluk faaliyetlerini yürüttü. Aynı zaman diliminde eş zamanlı olarak Suat Seren Göğüs Hastalıkları Hastanesi’nde Nükleer Tıp Anabilim Dalı PET/BT Bölümü’nde 2 yıl boyunca konuk hekim olarak çalıştı. 

2014 Ocak’ta Tamamlayıcı Tıp ve Bütünsel Yaklaşımla beraber Biyorezonans Uygulamaları ile tanıştı ve bu tarih kendisinin hastalıklara, hastalara ve tıp eğitimine bakışını sorguladığı bir dönüm noktası oldu. Bu tarihten sonra aralıksız olarak Kuşadası Biyorezonans Eğitim Merkezi’nde biyorezonans uygulamaları, kinezyoloji, psikokinezyoloji ve matriks enerji terapileri eğitimleri almaya ve klinikte konuk hekim olarak çalışmaya başladı. 

Daha sonra tamamlayıcı tıp eğitimlerini hipnoz (Amerikan Ulusal Hipnoterapistler Birliği’nce sertifikalı), akupunktur eğitimi (Sağlık Bakanlığı Tamamlayıcı Tıp Uygulamaları Daire Başkanlığı’nca sertifikalı-500 saat teorik ve pratik eğitim) ve kupa tedavisi-hacamat terapisi (Sağlık Bakanlığı Tamamlayıcı Tıp Uygulamaları Daire Başkanlığı’nca sertifikalı) ve mezoterapi ((Sağlık Bakanlığı Tamamlayıcı Tıp Uygulamaları Daire Başkanlığı’nca sertifikalı) eğitimleri ile sürdürdü.

Kulak akupunkturu ve aurikuloterapinin kurucularından Dr. Raphael Nogier’den ileri düzey kulak akupunkturu eğitimleri, Dr. Michel Marignan’dan ileri düzey postüroloji eğitimi, Dr. Daniel Asis'ten Kromoterapi ve Serebral Entegrasyon Terapileri ve Dr. Martha Lucas'tan Mei Zen kozmetik akupunktur eğitimi aldı.  Touluse Üniversitesi'nden Dr. Ainhoa de Federico'dan ileri düzey net görüşle ilgili "Clear Sight Method Advanced Programme" eğitimini tamamladı.

Günümüzde güzellik anlayışının şablonlarla tanımlanmasına alternatif bir bakışla güzelliği de "bütünsel güzellik" olarak tanımladığı için Center of Excellence (UK)'tan yüz yogası eğitmenliği diplomasını aldı ve Dr. Sandra Lanshin'den Geleneksel Çin Tıbbı'nın bir başka kadım metodu olan guasha masajını öğrendi. Guasha uygulamalarında kullanılan gerçek kuvars kristal, güvenlik ve kalite belgeli masaj taşlarının ithalatına başlayarak "Shen Holistic Beauty" markasını kurdu. Halen yüz yogası, göz yogası, yüz guasha masajı ve bütünsel güzellik konuları başta olmak üzere sayısız içerikte birçok eğitimi yüzyüze ve online olarak da vermektedir.

Dr. Ebru Yücetürk, tamamlayıcı ve bütünsel yaklaşımla hastalarına tedavi olanakları sunduğu çalışmalarına kendi muayenehanesinde devam etmektedir.

İlgi alanları arasında scuba, kuantum fiziği, fotoğrafçılık, transandantal meditasyon, pilates yer almaktadır.