İşleyiş

İşleyiş

Süreç, randevu almanızla başlar. Muayene ve sizi tanımamız için yeteri kadar zaman ve ulaşabileceğimiz en çok bilgiye ulaşmak esastır. Dolayısıyla lütfen bize en az 1 saat zamanınızı ayırınız ve eski tetkikleriniz, raporlarınız, hastane yatış ve ameliyat özetlerinizi de yanınızda getiriniz. Bu tetkikleri cep telefonunuzda ekrandan göstermek yerine kağıda basılı şekilde getirmenizi rica ediyoruz. Ekran çıktısı almak ve dosyanıza arşivlemek mümkün olamamaktadır. Arşivlenemeyen bilginin kaybolması yüksek olasılıktır.

Muayene için sadece romatizmal hastalıklar ve iç hastalıkları açısından muayene olmayı veya sadece akupunktur ve tamamlayıcı tıp değerlendirmesi için muayene olmayı tercih edebilirsiniz. Bizim tercihimiz sizi hem dahili hem de tamamlayıcı tıp açısından bir arada değerlendirmek ve 2 hekim muayenesinden de geçmenizdir. Bu durumda, elde ettiğimiz bulgular, kendi aramızda konsülte edilecek ve hem Batı Tıbbı hem de Çin Tıbbı açısından değerlendirilecektir.  Tercihiniz hakkında bizi arayarak veya ücretler sayfamızdan bilgi edinebilirsiniz.

Muayene sonrasında gerekebilecek ek kan tahlilleri, görüntüleme tetkikleri olabilir. Bu durumda sizi anlaşmalı laboratuvarlarımıza yönlendireceğiz. Kliniğimizde kan alınıp tahlile yollanması gibi bir hizmet şimdilik sunamıyoruz. Dilerseniz sizin için yakın, güvenilir bir başka merkezde veya laboratuvarda da tetkiklerinizi yaptırabilirsiniz.

Keza, Batı Tıbbını ve branşlaşmayı hiçbir zaman yadsımadığımız ve bizler de birer uzman hekim olduğumuzdan, sizin durumunuzu bir kere de ilgili branşının hekiminin değerlendirmesini de isteyebiliriz. 

Muayene ve tetkikleriniz sonucunda sizin klinik durumunuz ve şikayetlerinizin altında yatan sebeplere, imkanlar el verdiğince ulaşacağız. (İmkanlar elverdiğince diyoruz çünkü bazen bazı klinik durumların kolaylaştırıcı sebepleri örneğin anne karnında zamanında yaşanmış bir düşük tehdidi bile çıkabiliyor, bu durumu takdir edersiniz ki değiştirebilmek imkanlarımız dahilinde değil.) Yani şikayetlerinizi ve hastalıklarınızı buzdağının üstünde yer alan durumlar olarak düşünürsek, buzdağının altında yatan etkenler grubunu adlandıracağız. Bu etkenler her kişide, kaşı-gözü-yüzü kadar farklı ve çeşitli olabilmektedir. Dolayısıyla herkesin tedavi planı, yol haritası, iyileşme olasılığı ve süreci de değişkenlik göstermektedir. 

Tedavi planınız oluşturulduğunda detaylı bilgi sizinle paylaşılacaktır. Biz, sağlığa giden yolda, eski ve klasik olarak sadece reçete düzenleyen, hastayı pasif konumda tutan uygulamalardan ziyade, gerekli yaşam düzeni, egzersiz ve beslenme planlanması gibi değişiklikleri de içeren bir uygulamayı benimsiyoruz. Yani tedavinizde sizin etkin rolünüz ve beslenme değişiklikleri başta olmak üzere uygulamanız gereken kalıcı değişiklikler olacaktır. Hatta deyim yerindeyse başrol oyuncusu sizsiniz, bizler de yardımcı oyuncularız.

Sağlığınız için sizin yanınızda, beraberce yürümek ve iyi değişimlere vesile olabilmek bizim için, mutluluk kaynaklarımızdan birisi olacaktır.